Bazény

Bazény můžeme rozdělit podle několika kritérií, které se mezi sebou mohou různě kombinovat. 

Bazény podle umístění

Venkovní bazény

Zajišťujeme všechny druhy bazénů vhodné pro venkovní užití.

 


Vnitřní bazény

Proč se omezovat na léto, když si můžete užívat bazénu celoročně?

 


Bazény podle materiálu

Betonové bazény

Základem je železobetonový monolit obložený například mozaikou nebo jiným obkladem i většího formátu, ať už ze skla nebo keramiky. Betonové bazény nemají žádné omezení z hlediska tvaru a schodiště. Betonové bazény jsou vhodným řešení do vnitřních prostor, kde obklady a zejména spáry nejsou vystavené mrazu v zimě. Voda zateklá do spár v zimě zmrzne a může dojít k odlepení několika obkladů. Betonové bazény mohou být libovolně tvarované, tento materiál také umožňuje provedení s přelivným žlabem.

 


Nerezové bazény

Základem jsou na míru svařované nerezové desky z nejkvalitnějších materiálů. Nerezové bazény jsou vhodným řešení do každé situace, odolávají i velkým klimatickým změnám. Nerezové bazény nemají žádné omezení z hlediska tvaru a schodiště. Nerezové bazény mohou být libovolně tvarované, tento materiál také umožňuje provedení s přelivným žlabem.


Fóliové bazény

Základem je konstrukce postavená ze ztraceného bednění, případně může být těleso bazénu celé betonové. Poté se na míru každého bazénu svařuje tzv. těžká fólie DLW. Fóliové bazény nemají žádné omezení z hlediska tvaru a schodiště. Tento typ není příliš vhodný k provedení s přelivným žlabem.


Plastové bazény

Základem jsou na míru svařované polypropylenové desky. Plastové bazény jsou vhodným řešení do každé situace, odolávají i velkým klimatickým změnám, jsou velmi dlouho životné. Plastové bazény nemají žádné omezení z hlediska tvaru a schodiště. Plastové bazény mohou být libovolně tvarované, tento materiál také umožňuje provedení s přelivným žlabem.

 


 

Bazény podle určení

Bazény pro komerční užití

Bazény pro veřejné využití, i pokud do bazénu chodí například pouze hoteloví hosté, musí splňovat požadavky Vyhlášky ministerstva zdravotnictví č. 238/2011 Sb. Jedná se zejména o základní prvky:

  • hladinový sběrač (typicky přelivná hrana) alespoň na 75 procentech obvodu
  • dostatečně výkonná písková filtrace
  • automatické kontinuální měření kvality vody
  • automatická kontinuální úprava kvality vody


Bazény pro soukromé užití

Pro soukromé bazény je vhodné řídit se alespoň některými výše uvedenými zásadami.